RELACJE INWESTORSKIE

Przychody Grupy BoomBit w lipcu 2020

  • Przychody za VII 2020: 9,8 mln zł, UA: 4,7 mln zł, prowizje platform 0,9 mln zł
  • Przychody za VII 2020 po odjęciu kosztów prowizji platform i UA: +10% m/m
  • Narastająco przychody za 7 miesięcy 2020 wyniosły około 80 mln zł
  • Liczba pobrań gier BoomBit od początku 2020 roku przekroczyła 127 mln

W lipcu 2020 r. łączne przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły ok. 9,8 mln zł (+8% miesiąc do miesiąca). Nakłady marketingowe wyniosły w tym okresie łącznie ok. 4,7 mln zł (+4% m/m), natomiast koszty prowizji platform wyniosły w lipcu 0,9 mln zł (+20% m/m).

Przychody pomniejszone o koszty marketingu związane z pozyskiwaniem użytkowników oraz prowizji platform dystrybucyjnych, wyniosły w lipcu ok. 4,2 mln zł w porównaniu do ok. 3,8 mln zł w czerwcu 2020 (+10% m/m).

Narastająco za 7 miesięcy bieżącego roku (okres styczeń – lipiec 2020) szacunkowe przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły ok. 80 mln zł (49,7 mln zł w całym 2019). Nakłady marketingowe w tym okresie wyniosły ok. 40 mln zł wobec 13 mln zł w całym 2019 roku.

W lipcu 2020 łączna ilość pobrań gier Grupy BoomBit wyniosła około 19 mln (w porównaniu do ok. 15 mln w czerwcu 2020). Na koniec lipca łączna liczba pobrań gier przekroczyła poziom 127 mln licząc od początku 2020 roku.

Pod koniec czerwca miał miejsce debiut gry hypercasual – Car Mechanic, a 24 lipca debiut gry Bike Jump. Od momentu debiutu Car Mechanic został pobrany ok. 6 mln razy, natomiast Bike Jump ok. 3 mln razy. Na II połowę roku zaplanowany jest m.in. debiut gry GaaS – Idle Inventor Factory Tycoon, a także kolejnych gier hypercasual.

„24 lipca wprowadziliśmy z sukcesem na rynek kolejną grę hypercasual – Bike Jump, która od debiutu została pobrana już ok. 3 mln razy. Jest to bardzo dobry wynik, a gra może zostać kolejnym naszym hitem. Również wydana niedawno inna gra hypercasual – Car Mechanic, wzbudziła zainteresowanie graczy i pobrana została na dzień dzisiejszy prawie 6 mln razy generując satysfakcjonujące przychody – mówi Marcin Olejarz, Prezes Zarządu BoomBit S.A.

„W lipcu kontynuowaliśmy kampanie marketingowe dla naszych kluczowych gier GaaS, cały czas rozwijanych i zdobywających nowych graczy. Warto także dodać, że lipiec był miesiącem w którym przychody wzrosły także w naszych pozostałych segmentach, tj. legacy games i Nintendo Switch” – dodaje Marcin Olejarz.

Przy okazji publikacji raportu za I kwartał, wspominaliśmy o nawiązaniu współpracy z zewnętrznymi developerami gier mobilnych, którzy ze względu na dotychczasowe sukcesy naszych gier i wysokie miejsca w rankingach, chcieliby dla nas pracować. Podpisaliśmy już umowy z doświadczonymi developerami z różnych części świata – m.in. Australii, Brazylii, Indii i Turcji, mającymi już na koncie gry, które odniosły rynkowy sukces. To potwierdza naszą globalną renomę w branży i zainteresowanie współpracą z nami. Dzięki temu poszerzymy i uatrakcyjnimy nasze portfolio gier – zakładamy, że pierwsze efekty współpracy z zagranicznymi developerami będą widoczne w tym roku – mówi Hannibal Soares, Wiceprezes Zarządu BoomBit S.A.

Podsumowując – powrót na ścieżkę wzrostu przychodów wsparty udanymi premierami, odpowiednio zeskalowane wydatki marketingowe, wypełniony pipeline premier, w tym gier przygotowanych przez zewnętrzne zespoły – wszystko to przełoży się pozytywnie na wyniki Grupy BoomBit w tym roku – podkreśla Marcin Olejarz.