RELACJE INWESTORSKIE

Przychody Grupy BoomBit w październiku 2020

  • Łączne przychody z gier w październiku: 12,6 mln PLN (-11% m/m)
  • Łączne przychody Grupy BoomBit w październiku po odjęciu kosztów prowizji platform i UA: 5,8 mln PLN (-12% m/m)
  • Przychody z gier hyper-casual w październiku po odjęciu kosztów prowizji platform i UA: 4 mln PLN – utrzymywane bardzo dobre wyniki segmentu
  • Narastająco za 10 miesięcy 2020: 118 mln PLN łącznych przychodów z gier i ponad 178 mln pobrań
  • Grupa BoomBit jednym z najdynamiczniej rosnących developerów gier hyper-casual na świecie

W październiku 2020 przychody z gier Grupy BoomBit pomniejszone o koszty marketingu związane z pozyskiwaniem użytkowników oraz prowizji platform dystrybucyjnych wyniosły ok. 5,8 mln PLN w porównaniu do ok. 6,6 mln PLN we wrześniu (-12% m/m). W segmencie hyper-casual przychody pomniejszone o koszty marketingu i prowizji wyniosły 4 mln PLN i pozostają na rekordowych poziomach w historii Grupy (4,4 mln PLN we wrześniu br.).

W październiku łączne przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły ok. 12,6 mln PLN (-11% m/m). Nakłady marketingowe wyniosły w tym okresie ok. 6,2 mln PLN (-10% m/m), natomiast koszty prowizji platform 0,6 mln PLN (-20% m/m). W październiku Grupa nie miała już przychodów z gry Tanks A Lot!, dla której umowa wydawnicza wygasła we wrześniu.

Narastająco w okresie styczeń – październik 2020 szacunkowe przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły ok. 118 mln PLN, a nakłady marketingowe ok. 58 mln PLN.

W październiku 2020 łączna ilość pobrań gier Grupy BoomBit wyniosła ok. 14 mln. Najpopularniejsze gry w październiku to Slingshot Stunt Driver, gra stworzona przez należące do Grupy BoomBit studio TapNice, która w ubiegłym miesiącu zanotowała ponad 3,3 mln pobrań (łącznie od debiutu w sierpniu ilość pobrań tej gry przekroczyła 11 mln), oraz gra Guns Master, która od debiutu we wrześniu zanotowała już ponad 3 mln pobrań. Na koniec października łączna liczba pobrań gier BoomBit przekroczyła poziom 178 mln licząc od początku 2020 roku.

W listopadzie Grupa planuje wydanie kolejnych gier hyper-casual. Z kolei na platformie Nintendo Switch Grupa BoomBit ma obecnie 12 tytułów, a w drugiej połowie listopada planowane jest wydanie wersji Ramp Car Jumping na tę platformę.

Według opublikowanego w październiku przez branżowy portal Apptopia.com rankingu – po III kwartałach 2020 BoomBit jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się twórców gier hyper-casual na świecie, obok tak znanych firm jak Rollic Games czy HOMA Games. Obecnie w portfolio mamy kilkanaście gier hyper-casual, a najpopularniejsze z nich notują 500 tys. – milion pobrań miesięcznie, nie wliczając miesięcy w których debiutują, kiedy to liczba pobrań jest naturalnie wyższa. W najbliższych tygodniach zadebiutują kolejne gry hyper-casual, zarówno produkowane przez wewnętrzne zespoły, jaki i zewnętrznych developerów. Wyniki osiągane przez nasze gry mierzone liczbą pobrań i generowanymi przychodami potwierdzają, że decyzja o ponownej koncentracji na grach hyper-casual była doskonałym posunięciem strategicznym i są dowodem naszych wysokich kompetencji w tym perspektywicznym segmencie. Pracujemy też nad kolejnymi tytułami na Switcha – komentuje Marcin Olejarz, Prezes Zarządu BoomBit S.A.

W październiku wypracowaliśmy 12,6 mln PLN przychodów łącznie i 5,8 mln PLN przychodów pomniejszonych o koszty UA i prowizji, co jest jednym z najlepszych miesięcznych wyników w tym roku, zbliżonym do rekordowych wyników marca i września. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy, że w tym miesiącu nie mieliśmy już przychodów z gry Tanks A Lot! – dodaje Hannibal Soares, Wiceprezes zarządu BoomBit S.A.