RELACJE INWESTORSKIE

BoomBit i Cherrypick Games podpisały umowę Joint Venture

Grupa BoomBit, jedna z największych polskich spółek gamingowych oraz notowany na NewConnect producent i wydawca wysokiej jakości gier mobilnych Cherrypick Games zawarły umowę o współpracy w ramach spółki Joint Venture. Producenci planują wykorzystać wzajemne synergie oraz posiadany w każdej ze spółek know-how i zamierzają wspólnie wydawać przede wszystkim gry typu merge.

W ramach naszej współpracy z Cherrypick Games planujemy wydawanie przede wszystkim gier typu merge przygotowanych przez naszego partnera. Prace są już zaawansowane i pierwsza taka produkcja może zostać wprowadzona na rynek pod koniec tego roku. Mamy również możliwość wydania innych gier, które są niemal gotowe i niebawem będziemy testowali ich skalowalność. Widzimy w nich duży potencjał i chcemy wykorzystać do ich promocji posiadane w Grupie BoomBit narzędzia. Jestem przekonany, że nasze bogate doświadczenie oraz dotychczasowe sukcesy pozwolą na sprawne wydanie tych gier oraz skuteczne działania sprzedażowo marketingowe

Marcin Olejarz Prezes Zarządu BoomBit

Zgodnie z podpisaną umową Joint Venture, Grupa BoomBit będzie posiadała 60%, a Cherrypick Games 40% udziałów w spółce PlayHolding, której nazwa zostanie zmieniona na BoomPick Games. Cherrypick wnosi do nowo utworzonej spółki silniki do tworzenia gier z gatunku Merge oraz z gatunku Casual World Building Simulation, a BoomBit odpowiadać będzie za sfinansowanie developmentu i wydania gry, dystrybucję, kreacje marketingowe oraz działania z zakresu User Acquisition.

Połączenie naszego know-how produktowego z możliwościami oraz udowodnioną skutecznością BoomBit w zakresie pozyskania użytkowników i marketingu, pozwoli nam wspólnie stworzyć mocnego producenta i wydawcę gier z gatunku merge. Chcemy również skorzystać z możliwości szybkiego wprowadzenia na rynek dobrze zapowiadających się gier typu World Building Simulation oraz odświeżyć i wydać evergreeny z portfolio Cherrypick Games

Marcin Kwaśnica Prezes Zarządu Cherrypick Games

Notowana na GPW od maja 2019 roku Grupa BoomBit jest globalnie rozpoznawalną marką na rynku gier mobilnych, której jednym z filarów działalności jest współpraca z innymi studiami deweloperskimi. Wśród założonych i odnoszących sukcesy wydawnicze spółek Joint Ventures są TapNice, SkyLoft czy PlayEmber. Autorskie rozwiązania BoomBit z zakresu BI i UA pozwalają na prowadzenie skutecznych działań wspierających komercyjny sukces gier.

Notowana na NewConnect od 2018 roku Cherrypick Games S.A. specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne. Najważniejsze tytuły z segmentu casualowych gier free2play, pochodzące z portfolio produkcyjnego spółki, to m.in.: My Hospital, My Spa Resort, Sports Hero czy seria Touchdown Hero.

O Grupie BoomBit S.A.

 

BoomBit S.A. to międzynarodowy producent i wydawca gier mobilnych oraz jedna z największych polskich spółek z branży. Działa na rynku globalnym, produkując gry w formule free-to-play (F2P) na platformy iOS, Android, a także na Nintendo Switch. Do najpopularniejszych gier Grupy BoomBit obecnie należą Hunt Royale, Darts Club, High School Popular Girls, Jump into the Plane, Hyper Cards, SuperHero Race, Crazy Plane Landing, Construction Ramp Jumping, Crazy Plane Landing, Car Driving School Simulator, Hyper Knight, Kiss in Public, Slingshot Stunt Driver oraz Bike Jump.