RELACJE INWESTORSKIE

Build a Bridge! BoomBit debiutuje na platformie Nintendo Switch

Build a Bridge! to gra logiczna z gatunku puzzle, która została wydana na platformy iOS i Android w formule free-to-play w 2017 roku. Gracze wybierają najlepsze materiały do budowy mostu, by stworzyć możliwie najbardziej wytrzymałą konstrukcję. Cel jest jeden – pojazd, którym może być samochód osobowy, ciężarówka, czy monster truck musi bezpiecznie przejechać przez zbudowany most. Build a Bridge! posiada 80 poziomów trudności i jest dostępna w 15 językach.

– Gra została pobrana do tej pory ponad 27 mln razy i zebrała świetne recenzje od graczy korzystających z systemów iOS i Android. Warto przy tym dodać, że wynik ten jest w 100% organiczny – osiągnęliśmy go bez wsparcia User Acquisition, czyli bez kupowania graczy. Niesłabnąca popularność Build a Bridge! przekonała nas do stworzenia wersji na konsole Nintendo Switch – mówi Marcin Olejarz, Prezes Zarządu BoomBit S.A.

Japońska platforma zyskuje coraz większą popularność. Konsole Nintendo Switch były jednym z hitów sprzedażowych minionego roku, a według wielu ekspertów ich popularność ma rosnąć także w tym roku. Wydawanie gier na tę platformę to obecnie jeden z najbardziej popularnych trendów w światowym gamingu.

– Build a Bridge! to nasza pierwsza gra wydana na konsolę Nintendo Switch. Mamy nadzieję, że powtórzy sukces osiągnięty na platformach mobilnych – dodaje Hannibal Soares, Wiceprezes Zarządu BoomBit S.A.

BoomBit z sukcesem tworzy najwyższej jakości gry mobilne na platformy iOS oraz Android, a także na platformę Nintendo Switch. Od 2010 roku Grupa wydała ponad 800 gier, które zostały ściągnięte łącznie ponad 550 mln razy. Do najpopularniejszych tytułów należą Dancing Line, Build a Bridge!, Tanks A Lot! oraz Car Driving School Simulator.