RELACJE INWESTORSKIE

Sukces Idle Coffee Corp – ponad 1 mln pobrań w 5 dni od premiery

Idle Coffee Corp Grupy BoomBit została bardzo dobrze przyjęta przez graczy na całym świecie. W 5 dni po premierze w AppStore i Google Play gra została pobrana ponad 1 mln razy.

W obu wspomnianych sklepach gra otrzymała tzw. featuring, czyli trafiła do grupy najbardziej promowanych i rekomendowanych gier, co potwierdza jej wysoką jakość i atrakcyjność dla graczy. Ponadto Idle Coffee Corp trafiła na listę TOP10 gier mobilnych w kilkunastu krajach, a w Stanach Zjednoczonych trafiła na 1. miejsce strategicznych gier mobilnych.

Idle Coffee Corp stworzona w modelu GaaS gra typu idle, polegająca na rozwijaniu własnych kawiarni, w celu stworzenia prawdziwego kawowego imperium. Aby tego dokonać, gracze muszą stale rozwijać stanowiska do serwowania kawy, prowadzić badania nad ciekawszymi gatunkami, jak również zbierać karty kolekcjonerskie, które wpływają na takie elementy jak cena czy szybkość serwowania.

W Idle Coffee Corp prowadzić można kawiarnie w Nowym Jorku, Berlinie i Atlantis. Każda z kawiarni posiada swój własny styl graficzny oraz zestaw kart kolekcjonerskich. Jednym z ciekawszych i ważniejszych elementów gry jest zwiększanie prestiżu biznesu, które umożliwia zrestartowanie kawiarni i uzyskanie lepszego mnożnika przychodów czy fantastycznych baristów, pracujących przy stanowiskach. Zachowanie równowagi między rozwijaniem stanowisk, optymalizacją przychodów oraz prowadzeniem badań nad nowymi gatunkami kawy jest kluczowe do odblokowywania nowych elementów gry i rozwijania imperium kawiarnianego. Gra jest dostępna dla użytkowników systemu iOS i Android w formule free-to-play.

Idle Coffee Corp jest jedną z wielu gier w modelu GaaS, które BoomBit planuje wydać do końca roku. W modelu tym gra ulega aktualizacjom o ciągłym charakterze, mającym na celu wydłużenie cyklu jej życia i maksymalizację potencjału monetyzacyjnego.