RELACJE INWESTORSKIE

Przychody Grupy BoomBit w październiku 2021

  •  Przychody z gier: 21,7 mln PLN (+3% m/m)
  • Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform: 7,8 mln PLN (+6% m/m)
  • 19 mln pobrań
  • Gry z największymi przychodami: Hunt Royale, Darts Club, Construction Ramp Jumping
[mln PLN]WrzesieńPaździernikZmiana
Przychody z gier21,1421,69+3%
Prowizje platform1,131,33-18%
User Acquisition12,6312,55-1%
Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform7,387,81+6%

W październiku 2021 r. Grupa BoomBit miała 21,69 mln PLN przychodów z gier (+3% m/m) i 12,55 mln PLN (-1% m/m) kosztów User Acquisition. Koszty prowizji platform wzrosły do 1,33 mln PLN (+18% m/m). Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform wyniosły w październiku 7,81 mln PLN (+6% m/m). Łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit w ciągu ostatniego miesiąca to 19 mln.

“W październiku ponownie przekroczyliśmy 20 mln zł przychodów. To już szósty taki miesiąc w tym roku i jednocześnie drugi najlepszy pod względem przychodów w naszej historii. Trend pokazuje, że sprawdza się nasza strategia oparta na 3 filarach: grach tworzonych wewnętrznie, spółkach joint venture oraz zewnętrznych projektach wydawniczych, a także rozbudowanym portfolio gier hyper-casual. Gry, które wydaliśmy w ostatnich miesiącach, zgodnie z planem mają dobre wyniki. Wciąż pracujemy nad nowymi tytułami, które moglibyśmy zaprezentować w najbliższych tygodniach.” – mówi Marcin Olejarz, Prezes BoomBit. – “Konsekwentnie rozwijamy naszą działalność. BoomHits i nasze spółki Joint Venture są ważną częścią Grupy i osiągają coraz lepsze wyniki. Przykładem mogą być gry stworzone przez ADC Games i wspierane przez BoomHits, które od momentu powstania tego JV zostały pobrane już 13 milionów razy.” – dodaje Marcin Olejarz.

Przychody z gier Hyper-Casual były w październiku niższe o 3% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Ten gatunek odpowiada za ⅔ wszystkich przychodów Grupy BoomBit. Nowe gry Hyper-Casual, które ukazały się w ostatnim miesiącu to Jump into the Plane przygotowane przez zespół BoomBit oraz High School First Day i Hyper Touchdown 3D wydane przez BoomHits. Najpopularniejszymi grami w październiku były Hunt Royale, Darts Club i Construction Ramp Jumping. Slingshot Stunt Driver i Hyper Cards (stworzona przez spółkę JV – ADC Games) podobnie jak we wrześniu także znacząco przyczyniły się do osiągniętych wyników.