RELACJE INWESTORSKIE

BoomBit documents
BoomBit documents

Przychody Grupy BoomBit w styczniu 2023 r.

  • Przychody z gier: 23,5 mln PLN
  • Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform: 7,3 mln PLN
  • 17,0 mln pobrań
  • Gry z największymi przychodami: Hunt Royale, Darts Club, Falling Art Ragdoll Simulator
[mln PLN]GrudzieńStyczeńzmiana % m/m
Przychody z gier24,3423,54-3,3%
Prowizje platform3,132,20-29,6%
User Acquisition12,3914,07+13,5%
Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform8,827,28-17,5%

Przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły w styczniu 2023 r. 23,54 mln PLN (-3,3% m/m). Wydatki na User Acquisition wzrosły do 14,07 mln PLN (+13,5% m/m), a koszty prowizji platform zmniejszyły się do 2,20 mln PLN (-29,6% m/m). Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform wyniosły 7,28 mln PLN (-17,5%), a łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit w ostatnim miesiącu to 17 mln.

Styczeń był wyjątkowym miesiącem dla naszych gier midcorowych - Hunt Royale i Darts Club. Dzięki kampaniom User Acquisition udało się osiągnąć w nich znacznie wyższe niż średnio w poprzednich latach liczbę pobrań, DAU oraz przychody. W wypadku tego typu kampanii zwrot z inwestycji jest dłuższy niż trzy miesiące. W krótkiej perspektywie czasu oznacza to spadek zysków, ale długofalowo pozwoli przenieść te gry na nowy poziom i właśnie tego spodziewamy się po obu tych tytułach w tym roku. Niższe niż w grudniu prowizje platform to z kolei korzystny efekt polityki Google, zgodnie z którą płacimy mniej do osiągnięcia progu 1 mln USD przychodów z mikropłatności. W segmencie gier Hyper-Casual, w którym mieliśmy niższe wydatki na User Acquisition, pracujemy aktualnie nad nowymi premierami, które powinny wkrótce poprawić wyniki tej części naszego biznesu. Z kolei BoomPick, czyli nasze JV z CherryPick Games, w ostatnich dniach oficjalnie opublikował pierwszą grę na App Store. Royal Merge to gra typu merge-2 z wciągającym gameplayem i niesamowitymi grafikami, w której gracz może zbudować potężne królestwo, a nawet wyhodować własnego smoka! Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem i doczekała wsparcia promocyjnego ze strony App Store na całym świecie, wliczając w to tak kluczowe rynki jak USA i Unię Europejską. W kolejnych tygodniach będziemy pracowali nad widocznością tej gry również na sklepie Google Play

Marcin Olejarz Prezes BoomBit

Najlepiej zarabiające tytuły w styczniu 2023 r. to Hunt Royale (9,2 mln PLN przychodów) oraz Darts Club (3,2 mln PLN). Przychody z gier Hyper-Casual wyniosły 8,9 mln PLN i stanowiły około 38% w strukturze przychodów Grupy BoomBit. Wśród gier Hyper-Casual podobnie jak w poprzednim miesiącu największe przychody wypracował Falling Art Ragdoll Simulator (1,7 mln PLN).

Styczeń 2023 – TOP 5

  1. Hunt Royale 9,2 mln PLN
  2. Darts Club 3,2 mln PLN
  3. Falling Art Ragdoll Simulator 1,7 mln PLN
  4. Crazy Plane Landing 0,9 mln PLN
  5. Car Driving School Simulator 0,8 mln PLN

Grupa kontynuuje intensywne prace nad projektami blockchain w BoomLand i PlayEmber. W wyniku partnerstwa BoomLand z Polygon i Magic Eden pod koniec stycznia 2023 r. ruszyła sprzedaż pierwszej kolekcji NFT z będącej w soft-launchu gry Hunters-on-Chain. Kolekcja cieszyła bardzo dużym zainteresowaniem, a sama sprzedaż zakończyła się jednym z najlepszych wyników w historii platformy Magic Eden.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy stworzyliśmy BoomLand od podstaw, pozyskaliśmy kapitał, prawie zamknęliśmy rundę pre-seed i zakończyliśmy pierwszą sprzedaż NFT. Sama sprzedaż pierwszej kolekcji NFT okazała się jedną z najbardziej udanych w historii Polygon i Magic Eden, wyprzedając się w zaledwie 18 sekund. Wbrew wszelkim przeciwnościom i podczas jednego z najtrudniejszych okresów w branży blockchain, zrealizowaliśmy nasze cele na rok 2022. W 2023 roku platforma BoomLand będzie się rozwijać wraz z premierą Hunters On-Chain i kolejnymi sprzedażami NFT. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie w grach mobilnych, aby przenieść kolejne miliony graczy w przestrzeń Web3.

Hannibal Soares wiceprezes BoomBit