RELACJE INWESTORSKIE

Boombit raporty m
Boombit raporty

Przychody Grupy BoomBit we wrześniu 2023 r.

  •   Przychody ze sprzedaży: 18,9 mln PLN 
  •   Przychody pomniejszone o UA i prowizje platform: 7,7 mln PLN
  •   13,3 mln pobrań
  •   Gry z największymi przychodami: Hunt Royale, Darts Club, Car Driving School Simulator

Przychody ze sprzedaży Grupy BoomBit we wrześniu 2023 r. wyniosły 18,9 mln PLN (+7,3%), w tym prawie 1,8 mln PLN z projektów blockchain. Wydatki na User Acquisition zmniejszyły się do 9,4 mln PLN (-2,2%), a koszty prowizji platform do 1,8 mln PLN (-0,6%). W rezultacie Grupa miała 7,7 mln PLN (+24,6%) przychodów pomniejszonych o UA i prowizje platform, a liczba pobrań wyniosła we wrześniu 13,3 mln.

We wrześniu odnotowaliśmy wzrost przychodów ze sprzedaży przy jednoczesnym lekkim obniżeniu wydatków na User Acquisition, dzięki czemu wrześniowy wynik oczyszczony o UA i prowizje platform wzrósł do 7,7 mln zł. Na poprawę przychodów wpłynęło m.in rozpoznanie we wrześniu prawie 1,8 mln zł z projektów blockchain, głównie dzięki spółce PlayEmber która zrealizowała milestone w ramach współpracy z NEAR. Ponadto widzimy dobre wyniki wydanej w sierpniu gry Scoring Champion oraz poprawę wyników Darts Club. Wyniki Hunt Royale są zbliżone do poprzedniego miesiąca, zespół dedykowany do tego produktu intensywnie pracuje jednak nad nową zawartością w grze oraz uruchomieniem nowych kampanii marketingowych. Wydany we wrześniu Idle Farm ma dobry start, jest już w Top 10 naszych najlepiej zarabiających gier i oczekujemy, że wkrótce powinien wejść do Top 5. Ponadto intensywnie pracujemy nad nad naszym pipelinem wydawniczym gier Mid-Core i Casual. W ostatnich dniach podpisaliśmy nowe umowy, w tym z Qubic Games na współpracę w zakresie wydawania gier na platformę Nintendo Switch oraz z Ludos Labs na realizację gry z gatunku Mid-Core, która powinna ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku.

Marcin Olejarz Prezes BoomBit
Marcin Olejarz, CEO BoomBit

Przychody z gier Hyper-Casual wyniosły 6,7 mln PLN i stanowiły około 36% w strukturze przychodów Grupy BoomBit. We wrześniu 2023 r. najlepiej zarabiającymi tytułami były Hunt Royale (4,9 mln PLN przychodów), Darts Club (2,2 mln PLN) oraz Car Driving School Simulator (1 mln PLN)

Wrzesień 2023 – TOP 5

  1. Hunt Royale   4,9 mln PLN
  2. Darts Club   2,2 mln PLN
  3. Car Driving School Simulator   1,0 mln PLN
  4. Ship Ramp Jumping   0,6 mln PLN
  5. Scoring Champion     0,6 mln PLN