RELACJE INWESTORSKIE

Światowa premiera gry Hunt Royale od BoomBit, promowanej na App Store

25 marca światową premierę miała gra BoomBit – Hunt Royale. Gra jest dostępna w sklepach AppStore oraz Google Play. Gra otrzymała ponadto tzw. featuring (promocję) w sekcji “Nowe gry” sklepu App Store w wielu krajach, w tym Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Kanadzie. 

Hunt Royale to gra midcore, będąca połączeniem gatunków Battle Royale i MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Gracz wciela się w postać Łowcy, walczącego przeciwko potworom i innym graczom na różnych mapach. Do dyspozycji jest 30 postaci Łowców, a każda z nich oferuje własne umiejętności, charakterystykę, uzbrojenie i sposób walki.

Gra oferuje różnorodne tryby rozgrywki, w tym: Łowy (4 graczy), Kooperacja (2 graczy działających wspólnie), Łowca Nagród (10-osobowy Deathmatch) i 4-osobowe Polowanie na Bossa.

W Hunt Royle znalazły się również tzw. “Live-ops” – ograniczone czasowo wydarzenia, urozmaicające rozgrywkę (m.in. Tower Defense czy wyścigi wierzchowców). Gra będzie rozbudowywana o dodatkowe postacie, tryby rozgrywki, wydarzenia, klany i funkcje społecznościowe.

Gra Hunt Royale, monetyzowana przez mikropłatności oraz wyświetlanie reklam, została stworzona i wydana przez BoomBit. Znacząco wzmocni ona rosnące portfolio gier midcore Grupy BoomBit, w którym znajdują się m.in. gry Darts Club, Archery Club, Cooking Festival oraz Idle Coffee Corp.

Bardzo dobre KPIs dotyczące m.in. retencji czy monetyzacji z fazy soft launch oraz dobre przyjęcie przez graczy, pozwala nam sądzić, że gra odniesie sukces rynkowy i znacząco zwiększy przychody segmentu midcore.

Marcin Olejarz Prezes Zarządu BoomBit

Mamy nadzieję, że atrakcyjne połączenie niezwykle popularnych gatunków Battle Royale i MOBA wraz z dużą „grywalnością” oraz różnorodnością postaci i trybów rozgrywki przyciągnie do Hunt Royale wielu graczy. Gra ma szansę stać się długoterminowym hitem i naszą najpopularniejszą grą typu midcore.

Hannibal Soares Wiceprezes Zarządu BoomBit