RELACJE INWESTORSKIE

Tanks A Lot! Grupy BoomBit podbija Chiny

– Wiedzieliśmy, że Tanks A Lot! przypadnie do gustu chińskim graczom, natomiast nie spodziewaliśmy się aż tak dobrych wyników. Imponujące rezultaty w Chinach napawają nas ogromnym optymizmem, bowiem to największy i jednocześnie jeden z najdynamiczniej rosnących rynków gier mobilnych na świecie – komentuje Marcin Olejarz, Prezes Zarządu BoomBit S.A.

Tanks A Lot! to gra mobilna typu MOBA (multiplayer online battle arena). Gracze toczą walki czołgów w trybach 3 na 3 lub battle royale – każdy na każdego aż do ostatniego czołgu na polu walki. Każda z rozgrywek ograniczona jest limitem czasowym. Gracz ma możliwość rozwijania posiadanych czołgów o coraz to lepsze elementy, takie jak gąsienice, pancerz czy działka.

– O ogromnym potencjale Tanks A Lot! wiedzieliśmy już wcześniej. Gra nie tylko zyskała uznanie podczas zeszłorocznych targów GDC w San Francisco, ale także zdobyła Amazon Choice Award oraz szereg nominacji do innych branżowych nagród – dodaje Hannibal Soares, Wiceprezes Zarządu BoomBit S.A.

Jednym z głównych celów Grupy BoomBit jest zwiększenie obecności na rynku chińskim. W tym celu utworzyła MoonDrip – joint-venture ze Stefanem Wangiem, byłym szefem działu gier mobilnych w Cheetah Mobile, potentacie chińskiego rynku gier mobilnych. W II kwartale br. spółka ta wyda w Chinach 2 gry – muzyczną Dancing Dreamer oraz symulator jazdy samochodem Driving School.

– MoonDrip to nasza furtka do Chin. Partnerstwo ze Stefanem Wangiem, weteranem tamtejszego rynku gier mobilnych, sprawia, że jesteśmy spokojni o nasze wspólne projekty skierowane do chińskich graczy. Liczymy, że obie gry, które zadebiutują tam w II kwartale br., osiągną co najmniej tak duży sukces jak Tanks A Lot! – podsumowuje Marcin Olejarz.

Trwa pierwsza oferta publiczna akcji BoomBit – zapisy dla Inwestorów Indywidualnych trwają do 16 kwietnia. W ramach IPO zaoferowanych zostało nie więcej niż 2.820.000 akcji, tj. 21,01% podwyższonego kapitału zakładowego Spółki, uprawniających do wykonywania do 14,52% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Na maksymalną zaoferowaną liczbę akcji składa się 1.300.000 akcji nowej emisji oraz 1.520.000 akcji sprzedawanych. Oferującym i Doradcą Finansowym jest Vestor Dom Maklerski, Współprowadzącym Księgę Popytu jest Trigon Dom Maklerski, a w skład konsorcjum detalicznego wchodzą: BM Alior Banku, DM mBanku, DM BOŚ oraz DM BDM.